Bilgi Bankası

Teknemde nasıl spotify dinlerim

Teknemde nasıl spotify dinlerim

Yatınızda müzik dinlemek istiyorsunuz ancak aygıtlarınızda indirilmiş hiç müziğiniz yok. Endişelenmeyin esasen cebinizde ki telefonunuzda milyonlarca şarkı ve albüm içerikleri zaten var. Tek yapmanız gereken doğru sistem kombinasyonuna sahip olmak.

Teknemde nasıl spotify dinlerim? Müzik dinlemek için bir çok yol olmasına karşın günümüzde içerik sağlayıcılar şarkıların daha kolay bulunabilir ve oynatabilir hale getirdikleri için yat sahipleri artık müziklerini bu içerik sağlayıcılardan  dinlemektedirler ve doğal olarak cihaz üreticileri de bu yönde ürün geliştirmek zorunda kalıyorlar. 

Teknemde nasıl spotify dinlerim sorusunun cevabını aşağıdaki başlıklar altında inceleyelim.

Teknenizde olması gereken cihazlar

  • Spotify programı olan bir cihaz ( Tablet, telefon, bilgisayar )
  • Spotify connect olan bir player (amplifier, streamer)
  • Hoparlör
  • Kablosuz ağ veya bluetooth

Bağlantı yöntemleri

  • Bluetooth ile kablosuz olarak player’ınıza bağlanarak telefonuzdan müziklerinizi oynatabilirsiniz ancak unutmamanız gereken ; bluetooth ses kalitesini ve 10 metreye kadar bağlantı mesafesini göz önünde bulundurmalısınız. Tekneniz büyükse sisteminizi bu mesafeye göre konumlandırmalısınız. Yada…
  • Tekneniz büyükse ve müziğinizi teknenizin her bölgesinde ayrı ayrı konumlandırdığınız hoparlörler üzerinden almak istiyorsanız , ona göre bir amplifier ve streamer sistemi kurarak kablosuz WiFi ağınız üzerinden bağlanarak mesafe tanımadan keyifle müziğinizi dinleyebilirsiniz. Ayrıca bu sistem üzerinden bluetooth bant genişliğine takılmadan daha kaliteli müzik dinleyebilirsiniz.
  • Bunlardan hiçbiri yoksa müzik kaynağınız (tablet,telefon,pc ) üzerinden müzik çalarınıza kablo ile bağlantı kurabilirsiniz.
  • Bluetooth bağlantılı kompakt hoparlör üzerinden de direk oynatabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Eğer kablosuz ağ üzerinden oynatmayı düşünüyorsanız, wifi sisteminizin belli bir mbps üzerinde data akışı sağlayabilecek access pointlere ihtiyacınız olacaktır. Tekne modemleri genellikle belli bir işlemci yapısına sahip olduklarından size daha çok data akışı yapabilecek ve şişmeyecek bir dhcp server sağlayıcı router gerekmektedir. Ayrıca access pointlere giden kablolarında sağlıklı ve belli bir düzeyde olması gerekmekte ve elektromanyetik izolasyona sahip olması gerekmektedir. 
  •  Eğer Bluetooth üzerinden dinleyecekseniz , günümüzde yaygınlanmakta olan 5.0 cihazları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

Marine Hifi | IQPRO tarafından desteklenmektedir. 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
İletişime geçiniz
Merhabalar Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabilirim ?