Bilgi BankasıHoparlör İncelemeleri

Marin Hoparlörler Hakkında 5 Genel Efsane

Bazı efsaneleri yenmek oldukça zordur ancak bu yazımızda marin hoparlörler hakkında 5 genel efsane yi detaylı bilgilerle birlikte netleştireceğiz.

Marin Hoparlörler Hakkında 5 Genel Efsane

Bazı efsaneleri yenmek oldukça zordur ancak bu yazımızda marin hoparlörler hakkında 5 genel efsane yi detaylı bilgilerle birlikte netleştireceğiz.

Marine hoparlörler hakkında 5 genel efsane şöyledir:

Deniz ortamı oldukça yalnız ve sıkıcı olabilir. Bununla birlikte, yüksek kaliteli marin hoparlörlerine kaynak olan deniz stereo sistemine sahip olmak, yalnızlığınızı unutturabilir ve denizdeki deneyiminizi daha keyifli hale getirebilir.

Bu nedenle, deniz sporları, su sporları, tekne sürme ve hatta balıkçılık için denizde vakit geçirmekten hoşlanan herkes için bir zorunluluktur. Sonuçta, sevdiğiniz şeyleri yaparken kim müzik dinlemekten hoşlanmaz?

Ancak, bu hoparlörleri çevreleyen birçok yanlış anlama vardır. Çoğu insan , onlar hakkında var olan efsaneler nedeniyle marin hoparlörlere yatırım yapmaktan kaçınır. Marin hoparlörler ile alakalı en tanıdık efsaneler için bu makaleyi okuyun ve efsaneleri gerçeklerden ayırın.

 

Efsane # 1: En İyi Sesi Almak için Büyük Marin Hoparlörler Kurmalıyım

Çoğu yat sahibi, en iyi sesi elde etmek için teknelerine büyük hoparlörler yerleştirmeleri gerektiğine inanıyor. Sadece en büyük hoparlörlerin işe yaradığını ve sadece büyük hoparlörlerin yüksek kaliteli ses verebileceğini varsayarlar.

Ancak, bu efsane gerçek değildir. Bir tekne hoparlöründen aldığınız sesin kalitesi ve ses yüksekliği , hoparlörün boyutuna bağlı değildir . Aslında 6,5 inçlik bir hoparlörden daha iyi performans gösteren 3,5 inçlik bir hoparlörünüz olabilir. Hoparlörden aldığınız sesin kalitesi ve ses yüksekliği, hoparlörün üretildiği malzemenin gücüne ve kalitesine bağlıdır. Tüm hoparlörler aynı performansı göstermez.

Bu nedenle, sadece boyutuna değil, kalitesine ve gücüne göre bir hoparlöre yatırım yapmalısınız.  Sonuçta, kötü performans gösterecek büyük bir hoparlör almanıza gerek yok. Sadece hoparlörü kurmak için teknenizdeki uygun boşlukların boyutunu göz önünde bulundurmalısınız. Tek başına boyutu büyük  bir hoparlör beklediğiniz  performansını belireyici unsur değildir.

 

Efsane # 2: Marin Hoparlörler Çok Pahalı

Birçok tekne sahibi, son derece pahalı olduklarına inanarak bu hoparlörlere yatırım yapmaktan çekiniyor. Bir arkadaşına ” teknesine hoparlör takmayacağını ” söylediğini duymak sizi şaşırtmasın, çünkü pahalılar. Fiyatı kendilerine uygun olmadığını varsayarak, bilmedikleri ve emin olmadıkları fahiş fiyatları reddedecekler.

Ancak, bu düşünce yapısı gerçek olmaktan çok uzaktır. Temelleri yanlış bilgiye dayanan veya gerçekleri yansıtmayan bir efsanedir. Marin hoparlörler aslında çok uygun fiyatlıdır. Bütçenize göre  birçok tekne hoparlörü olduğunu bilmek sizi şaşırtacak mı?  Ses sistemi için ayıracağınız bütçeniz ne kadar düşük olursa olsun, tekneniz için mutlaka harika bir hoparlör bulabilirsiniz.

Böylece,  teknenize hoparlör takmaktan asla çekinmeyin. Uzmanlardan destek alın ve farklı seçenekleri karşılaştırın; bütçeniz dahilinde yüksek kaliteli ve güçlü bir hoparlör bulacaksınız .

 

Efsane # 3: Hoparlörleri Tekneye Kurmak Çok Zor

Deniz hoparlörleriyle ilgili en yaygın mitlerden biri, Tekneye hoparlör takmanın son derece zor olduğu inancıdır. Bir arkadaşınıza neden teknesine hoparlör takmadığını sorduğunuzda, büyük olasılıkla bunları kurmanın son derece zor olduğunu söyler.  Ayrıca, birisinin bu hoparlörleri bir tekneye kurmanın imkansız ve pratik olmadığını söylediğini duyunca da pek şaşırmayın.

Ancak, bu doğru değildir. Bu hoparlörleri herhangi bir tekneye kurmak mümkündür.  Ayrıca, teknenizin tipine bakılmaksızın hoparlör takmak oldukça kolaydır. Kendi kendinize kurmakta becerikli  biriyseniz, hoparlörleri kendi başınıza kurmanın eğlenceli ve kolay olduğunu göreceksiniz. Profesyonel bir tekne hoparlörü satın almak şart değildir. Tekne hoparlörlerinin nasıl kurulacağına dair çevrimiçi kılavuzları kolayca bulabilirsiniz.

Bu nedenle, kurulumu kolay olduğundan tekneniz için hoparlörlere yatırım yapmaktan korkmayın.

 

Efsane # 4: Marin Hoparlörler Gürültülü Deniz Ortamında Yeterli  Değil

Çoğu insan denizde müzik dinlemenin veya radyo dinlemenin gerçekten mümkün olup olmadığını merak ediyor. Açıkçası, deniz ortamı gürültü çıkaran rüzgar, su dalgaları ve kükreyen bir tekne motorları ile doludur. Bu nedenle, çoğu insan gürültülü deniz ortamında hoparlörlerin net bir şekilde duyulmadığını düşünebilir.

Ancak, bu gerçek olmaktan uzaktır. Tekneyi güvenli bir şekilde sürerken bu hoparlörlerden sesi çok net bir şekilde duymak mümkündür . En iyi deniz hoparlörleri denizde duyulacak şekilde tasarlanmıştır. Sesin tüm ayrıntılarını yüksek kalitede duymanızı sağlayan bir çok hoparlör türü vardır.

Dahası, sesi gürültülü ortamda boğulmadan, dinleyicilerin sesi net olarak duyacağı şekilde  tasarlanmıştır.

 

Efsane # 5: Marin Hoparlörler  Hızla Aşınır

Marin Hoparlörler sert deniz ortamında hayatta kalacaklar mı? Bu, çoğu tekne sahibinin sorduğu yaygın bir sorudur. Birçok kişi bu hoparlörlerin çabuk yıpranacağını düşünürler. Deniz ortamı nem, sert rüzgarlar, sıcak güneş ve tuzlu su ile dolu olduğu için diğer elementler arasında teknelere  monte edilen hoparlörlerin hızlı bir şekilde hasar göreceğine inanıyorlar.

Ancak, bu doğru değildir. Bu hoparlörler normal hoparlörlerden farklıdır. Tuzlu ve nemli deniz ortamına dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Sert bileşenlerden yapılmıştır ve tuzlu sudan kaynaklanan hasara karşı korunurlar. Aslında, kaliteli marin hoparlörler su geçirmezdir. İç bileşenlerin içine su giremez  ve korozyon veya paslanmaya karşı hassas değildirler.

Bu nedenle, sert deniz ortamında hasar görmeden endişe etmeden bunları monte edebilirsiniz. Tekneler için tasarlanmış hoparlörlere yatırım yaptığınızdan emin olun. Teknenizde bir araba hoparlörü kullanamaz ve iyi bir şekilde dayanmasını bekleyemezsiniz. Tekneniz için doğru hoparlöre yatırım yaptığınız sürece, uzun yıllar hizmet vereceğinizden emin olabilirsiniz.

Marin hoparlörleri hakkındaki bu klişe efsaneler ile ilgili gerçekleri öğrenerek, yanlış anlamalardan uzak duralı ve sadece gerçeklere güvenmelisiniz. Gerçekten denizlerdeki deneyiminizi geliştirmek istiyorsanız, devam edin ve tekneniz için yüksek kaliteli hoparlörlere yatırım yapın. 

Dahası, bu hoparlörler sert deniz ortamına dayanacak bileşenler ile üretilmiştir, bu nedenle konuşulan  efsaneler için endişelenmeyin.

Marine Hifi | IQPRO tarafından desteklenmektedir.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
İletişime geçiniz
Merhabalar Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabilirim ?