Bilgi Bankası

Yat | Tekne İnternet Sorunları

Marinaların internetinden faydalanmak isteyen tekne sahipleri genellikle çok fazla sorun yaşamaktadırlar.

Yat | Tekne İnternet Sorunları

Marinaların internetinden faydalanmak isteyen tekne sahipleri genellikle çok fazla sorun yaşamaktadırlar.

Yat | Tekne İnternet Sorunları anlamında çok sayıda parazitli büyük ölçekli WiFi yapmak zor bir iştir. İki büyük sorun vardır:

Problem 1 – Açık Alan

Marinalar tekneler için mükemmel açık alanlardır, ancak WiFi sinyalleri için çok misafirperver değildirler. Gelgit ve su nedeniyle hareketli hedeflerin yanı sıra tonlarca metal ve fiberglas var. Bunun da ötesinde, radarlar, yerel Wi-Fi yönlendiriciler ve benzerleri gibi tekne dışı şeylerden bahsetmek yerine genellikle yakın marinaların etrafında dönen diğer ticari sinyaller vardır.

Geniş açık alanlar aynı zamanda bir çeşit lanettir – WiFi sinyallerinde bu kadar alan kaplatmak ve çalıştırmak için bir tçok erişim noktası (Access Point) gerekir. Genelde kullanım için WiFi sinyallerini yayınlayan 4-16 Radiyo sinyallerinden biridir.

Marinalar  genellikle büyük alanladır – birçok şirket kampüsünden çok daha büyük ve bir otel konferans alanı veya stadyumun boyutuna daha yakın. Bu kadar yer kaplamak için, çok dikkatli bir şekilde ayarlanmış çok sayıda erişim noktasına ihtiyaç duyarsınız ve değişen çeşitli çevresel koşullara göre sürekli olarak güncellenir.

Problem 2 – Tekneler

Tekne sahiplerinin hiçbir ekipmanı olmayan bir marina WiFi ağına bağlanmayı beklemeleri  ve evde sahip oldukları deneyime sahip olma istekleri şaşırtıcıdır. Bir apartman da yaşadığım yerde, 150’den fazla WiFi ağını görebiliyorum ve küçük 800 metrekarelik alandaki sinyali artırmak için tekrarlayıcılara ve ekstra erişim noktalarına sahip olmam gerekiyor.

Bir marina da, yüksek performans, akış ve çoklu cihaz erişimi sağlamak istediğinizde hepsi aynı tür teknolojiye ihtiyaç duyan küçük evler (tekneler) ‘e benzemektedir.

Bazıları işyerinde, çalıştığınız yer gibi veya kurumsal bir kampüs gibi, WiFi kullanmanın sorunları olmadığını savunuyorlar. Şirket WiFi’sinin, şirketinizin belirttiği çok dar bir donanımı destekleyecek şekilde ayarlandığını unutmayın.

Marine Hifi | IQPRO tarafından desteklenmektedir. 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
İletişime geçiniz
Merhabalar Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabilirim ?